Мої уроки

 «У РАДОСТІ Й ГОРІ, У ЩАСТІ Й БІДІ –
СЛАВА ЧИСТІЙ ЦІЛЮЩІЙ ВОДІ»
Мета :.показати  взаємозв язок людини і природи,  виховувати бережне ставлення до природи, вчити берегти та економити водні запаси Землі.
.Обладнання : дитячі плакати про охорону природи та збереження води, кольоровий папір та картон, ножиці,  паперові краплинки.
                  Хід заходу

І. ВСТУП. ПРИВІТАННЯ

Добрий день, вам , добрі люди!
1. Сьогодні до нас прислухайтесь!
2.Завтра - пізно буде!
3.Сьогодні – вже нестерпно,
4.А завтра – буде пізно!
5.Пора нам разом діяти
Всім  дружно! Не нарізно!

ІІ. ПРЕЗЕНТАЦІЯ КОМАНДИ

1.Сьогодні перед вами виступає
І привітати всіх сердечно рада
Посланниця води і захисниця
Четверокласників команда 

2. Ми боремося за чистоту й економію спільного багатства людей Землі – ВОДУ

   НАШ ДЕВІЗ:                        У РАДОСТІ Й ГОРІ, У ЩАСТІ Й БІДІ –
                                                      СЛАВА ЧИСТІЙ ЦІЛЮЩІЙ ВОДІ!

НАШІ ЗАКЛИКИ:
3. Буде вдосталь води, то не буде біди!
4. Якщо чистою буде вода, то і горе нам  - не біда!
5. Українському народу – чисту і цілющу воду!
6. Життя немає без води,
    І ми це добре знаємо.
    Пам’ятаймо всюди і завжди:
    ми за воду всі відповідаємо.

ІІІ. ОСНОВНА ЧАСТИНА
  1. Сценка « Пропала вода »
Вибігають учасники з пустими пляшками, відрами, чашками.
  • Горе, горе, БІДА! Пропала вода! До краплі зникла вода!
  • Немає ні в кого, ніде, ні краплини!
  • Доживаєм останні хвилини!
  • КА – ТА - СТРО – ФА!!!
  • Ні відрі, ні в крані, ні в криниці
  • Не лишилося ні крапельки водиці
  • Мабуть наступає кінець світу
  • Все живе благає: « Пити, Пити!»
  • Невже ми станем як верблюди -
          По крапельці в горбах носити будем
  • Та будемо Спасителя просити:
  • « Карай, але, дозволь води напитись»
  • Скажіть, чи засідали б депутати  і що б  із ними сталось,                
           Якби у них ні краплини води не зосталось?
  • О, дивіться! Депутат, депутат, депутат.
  • Це ж йому ми вручали мандат.

  1. Сценка « Депутати »
ДЕПУТАТ: В Кодексі України про адміністративні правопорушення у
статті 59 « Порушення правил охорони водних ресурсів» за забруднення і
 засмічення вод накладається штраф у розмірі від трьох до восьми мінімумів доходів громадян.   ( показує табличку і виходить)

  • Але чи виконується цей закон?
  • Чому ж тоді стільки сміття біля водойм?

СПІКЕР: Пропонуємо  вашій увазі  закон « Про зменшення затрат води та її збереження у побуті »
Ось основні його положення:
-  При чищені зубів користуйтесь водою із індивідуального стаканчика. І воду зекономите і так гігієнічніше.
- Посуд мийте  у перекритій пробкою мийці.
- Охолоджуйте напої та продукти в посудині з холодною водою, а не під струменем із крана.
- Приймаючи ванну не допускайте  протоку води через переливну трубу.
- А краще купатися під душем, так гігієнічніше.
- Заради чашки чаю чи кави не кип’ятіть  повний чайник води.
- Якщо виникли неполадки у водогоні, негайно викликайте аварійну службу.

  1. Робота з залом
  • Прошу усіх голосувати. Хто за такий закон, прошу руку піднімати. Хто проти? Хто утримався? Не будем уточняти.
  • Закон прийнято . Йдемо працювати. ( виходять за сцену )
  • .
  • Хто правильно загадки відгадає, той воду цілющу негайно придбає, та ще й адресу, де вона, узнає.
1.Зимове скло весною потекло  (крига).
2.Чим вата нижче, тим дощик ближче(хмара).
3.Люди мене кличуть, чекають, а як прийду – мерщій тікають (дощ).
  • О, це такі легенькі загадки, ніби для дошкільнят. Ось дайте відповіді на мої питання:
  • Хто у  слов’янській міфології був господарем  води (Водяник).
  • Коли відмічають обливний понеділок? (На другий день Великодня).
  • Коли в Україні з давніх часів відкривали купальний сезон? (На Івана Купала).
  •  У якому церковному обряді застосовують воду (Хрещення).
  • Яка вода у казках заживляє рани, а яка оживляє живу істоту? (Мертва і жива). 
Пісня у стилі « Реп»
Ой будуть до нас будуть
Гості приїжджати,
Будем їх цілющою
Водою пригощати.
Прозорою, джерельною,
Екологічно чистою,
І в боротьбі за неї
Народ наш вистоїть.

Учень:
Ще назва є, а річки вже немає.
Усохли верби, висохли рови,
і дика качка тоскно обминає
рудиментарні залишки багви.
Куди ти ділась, річенько? Воскресни!
У берегів потріскались вуста.
Барвистих лук не знають твої весни,
і світить спека ребрами моста.

  • Так, Ліна Костенко сумує про втрату багатьох маленьких річок.
Що ж сталося з нашими річечками? Які біди їх гублять?
 -Перша біда  – ЗАБРУДНЕННЯ- дощові і талі води стікають в Інгул без очищення, а колодязі не мають решіток і засипанні сміттям.
-Друга біда – ПІДТОПЛЕННЯ – річка кілька разів змінювала своє русло і тому підтоплюються технічні підвали, мережі зв’язку, каналізації, теплопостачання.
-Третя біда – ОЧЕРЕТ – у  ньому накопичується чимало побутових  відходів -  пляшок, пакетів, коліс… Сміттєзвалища обабіч  Інгулу  спостерігаються аж за Первозванівку.
-Четверта біда –МАЛЯРІЯ, адже масовий виплід комарів сприяє поширенню цієї небезпечної  хвороби.
- То що ж робити?
- Що ми можемо зробити?
- І все ж це ми, люди, винні у проблемах кожної річки, кожної краплинки води.
- То кому ж , як не нам, слід подбати і про чистоту водойм, і про економію чистої питної води?

У. ФІНАЛ
(Вибігає Краплинка)
КРАПЛИНКА
Я Краплиночка маленька,
Сива хмарка – моя ненька.
Громовержець – мій дідусь.
Тут я з радістю лишусь.
Я – Крапелька, Краплиночка!
Дарунок Божий неба.
Мене потрібно берегти,
Мене любити треба.
Прозора, як перлиночка,
Цінуйте мене, ЛЮДИ.
Бо без цілющої води
Життя ніде не буде.
Хай відновляться усюди
Водоочисні споруди.
Буде чистою водичка –
Звеселиться моє личко.

Тож давайте всі дружно чим зможемо,
Чисту воду зберегти допоможем!
 Хай вода у хатині, хай вода у родині,
Хай вода в  Україні чистою  буде завжди!!!
Вчитель:А зараз, любі діти, за допомогою кольорового паперу та картону давайте зробимо краплинки – заклики до всіх. Напишемо на них свої пропозиції щодо збереження води як у побуті так і в природі.
Учениця : Друзі, ми з вами приготували плакати про водні ресурси планети Земля. Давайте поділимося своїми враженнями з  усіма учнями школи.
( Свої плакати діти вішають у коридорі школи і вестибюлі)


Немає коментарів:

Дописати коментар